domena pl 19zł • serwer www od 99złinfo@hostingfirmowy.pl • 41 241-21-02
Logowanie na konto klienta:
zapomniałe(a)ś hasła?

Informacje ogólne

Co to jest serwer?

Serwer internetowy, to specjalny komputer zawsze włączony i podłączony do Internetu na którym zainstalowane są specjalne programy do obsługi usług internetowych. Dzięki serwerowi możesz opublikować swoją stronę WWW, używać poczty e-mail czy magazynować pliki. Na serwerze uruchomionych jest kilka, kilkanaście programów które zapewniają świadczenie usług niezbędnych do Twojej obecności w Internecie. Zazwyczaj każdy taki internetowy komputer wyspecjalizowany jest w innym zadaniu. Jeden odpowiada za wyświetlanie stron WWW, inny za obsługę poczty e-mail, jeszcze inny za tworzenie kopii zapasowych, itd. Takie rozbicie różnych funkcji świadczy o profesjonalnym podejściu firmy hostingowej do świadczonych usług. Radzimy unikanie firm które chcą jak najmniejszym kosztem świadczyć usługi i umieszczają wszystko (pocztę, strony, bazy danych) na jednej maszynie - w przypadku awarii takiej maszyny możesz stracić wszystkie dane lub wszystkie Twoje usługi nagle przestaną działać (poczta, strona WWW, itd.).

Oczywiście decydując się na zakup serwera nie musisz kupować całego komputera podłączonego do Internetu, możesz wydzierżawić część takiej maszyny. Takie rozwiązanie nazywane jest serwerem wirtualnym i polega na wynajęciu określonych parametrów usługi, jak: ilość zajmowanego miejsca (pojemność serwera), ilość informacji przesyłanych między serwerem a Internetem (transfer), ilość obsługiwanych domen (adresów internetowych), ilość skrzynek e-mail, ilość baz danych (dla dynamicznych strony jak sklepy, fora dyskusyjne, nowoczesne strony firmowe).

Dzięki wynajęciu serwera wirtualnego oszczędzasz mnóstwo czasu i pieniędzy związanych z uruchomieniem serwera na własną rękę (sprzęt, prąd, chłodzenie, dostęp do Internetu, zasilanie awaryjne, administrator - pracownik do obsługi serwera, itd.)

Pamiętaj, jeżeli masz pytania dotyczące oferowanych przez nas usług - jesteśmy do dyspozycji na naszym komunikatorze, gadu-gadu: 13872021, poprzez e-mail: info@hostingfirmowy.pl, formularz kontaktowy, telefon: 41 241-21-02.

Szukaj w pomocy

Zagubiony?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji:
tel.: 41 241-21-02
gg: 13872021
e-mail: info@hostingfirmowy.pl
Pytania?
Twoje imię: Twój telefon: Twój e-mail: Twoje pytanie:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług HostingFirmowy.pl.
Od samego początku naszej współpracy nie mieliśmy, żadnych problemów technicznych, i na wszystkie nasze prośby pracownicy Firmy reagują błyskawicznie.
Planujemy długotrwałą współpracę z Firmą Arena Internet, ze względu na Jej profesjonalizm i doświadczenie.
Gorąco polecamy też innym jeszcze nie do końca zdecydowanym.

Piotr Chrzan, Video-Max Sp. z o.o.
www.video-max.com.pl

Hosting wspaniały, kontakt natychmiastowy, doradztwo precyzyjne i rzeczowe. Czego można chcieć więcej od hostingu ?. Pink Crow poleca !
Hirek Wrona PinkCrow Sp. z o.o.
www.pinkcrow.pl

HostingFirmowy, to solidny dostawca usług hostingowych. Rzeczowe podejście do tematu oraz elastyczna współpraca; sprawia że firma jest jak najbardziej godna polecenia.
Piotr Twardowski, Barlinek S.A.
www.barlinek.com.pl