domena pl 19zł • serwer www od 99złinfo@hostingfirmowy.pl • 41 241-21-02
Logowanie na konto klienta:
zapomniałe(a)ś hasła?

[spis haseł]Słownik hostingu i domen

DNS

Z angielskiego Domain Name System, to system serwerów, protokół komunikacyjny oraz obsługa zapewniająca zamianę znanych adresów użytkownikom Internetu na adresy zrozumiałe dla urządzeń tworzących sieć komputerową.

Dzięki wykorzystaniu DNS nazwa mnemoniczna, np. hostingfirmowy.pl, może zostać zamieniona na odpowiadający jej adres IP, czyli 87.98.234.51 - wyobrażasz sobie gdybyś musiał wpisywać adresy stron w takiej postaci?.

DNS to złożony system komputerowy oraz prawny. Zapewnia z jednej strony rejestrację nazw domen internetowych i ich powiązanie z numerami IP. Z drugiej strony realizuje bieżącą obsługą komputerów odnajdujących adresy IP odpowiadające poszczególnym nazwom.

W skrócie rzecz ujmując serwery DNS jak i protokół DNS to swego rodzaju łącznik między ludźmi a komputerami tłumaczący język jednych i drugich.

Na świecie istnieje kilkanaście tzw. root serwerów które tak na prawdę odpowiadają za cały światowy Internet (pozostałe serwery DNS podporządkowane są właśnie root serwerom) - wszystkie oczywiście są w rękach nikogo innego jak amerykanów.

« spis haseł

Pamiętaj, jeżeli masz pytania dotyczące oferowanych przez nas usług - jesteśmy do dyspozycji na naszym komunikatorze, gadu-gadu: 13872021, poprzez e-mail: info@hostingfirmowy.pl, formularz kontaktowy, telefon: 41 241-21-02.

Szukaj w pomocy

Zagubiony?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji:
tel.: 41 241-21-02
gg: 13872021
e-mail: info@hostingfirmowy.pl
Pytania?
Twoje imię: Twój telefon: Twój e-mail: Twoje pytanie:

HostingFirmowy, to solidny dostawca usług hostingowych. Rzeczowe podejście do tematu oraz elastyczna współpraca; sprawia że firma jest jak najbardziej godna polecenia.
Piotr Twardowski, Barlinek S.A.
www.barlinek.com.pl

Hosting wspaniały, kontakt natychmiastowy, doradztwo precyzyjne i rzeczowe. Czego można chcieć więcej od hostingu ?. Pink Crow poleca !
Hirek Wrona PinkCrow Sp. z o.o.
www.pinkcrow.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług HostingFirmowy.pl.
Od samego początku naszej współpracy nie mieliśmy, żadnych problemów technicznych, i na wszystkie nasze prośby pracownicy Firmy reagują błyskawicznie.
Planujemy długotrwałą współpracę z Firmą Arena Internet, ze względu na Jej profesjonalizm i doświadczenie.
Gorąco polecamy też innym jeszcze nie do końca zdecydowanym.

Piotr Chrzan, Video-Max Sp. z o.o.
www.video-max.com.pl